Jakie znaczenie ma twardość materaca?

Wybierając materace do łóżka, przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ich wagę i twardość. Kiedy oglądamy oferty różnorodnych materacy w sklepie nie zawsze widzimy także ich przekrój wewnętrzny. Dlatego warto skorzystać z porady przedstawiciela handlowego, który zapozna nas z dostępną twardością materacy.

Wśród bogatej oferty możemy wyróżnić materace bardzo miękkie, miękkie, pół twarde i twarde. Każdy z nas potrzebuje innego materaca do spania, dlatego nawet na łóżka małżeńskie można kupić dwa oddzielne materace, dzięki czemu każda osoba z osobna będzie miała materac dostosowany do swoich potrzeb.

W jaki sposób dobrać twardość materaca?

Kiedy kupujemy materac do sypialni, warto także zwrócić uwagę na materace dla par. Jak wiadomo łóżko sypialniane zwykle posiada wymiary dwóch metrów szerokości, a co za tym idzie również materac powinien mieć dobrze dopasowany rozmiar. Możemy także zdecydować się na pojedyncze materace, dzięki czemu każdy dobierze sobie odpowiedni stopień twardości materaca do własnych potrzeb.

Wybierając zbyt miękki materac narażamy się na znaczne skrzywienie kręgosłupa i niezdrowy sen, zbyt twardy materac może zablokować przepływ krwi, dlatego kwestia wyboru materaca do łóżka sypialnianego jest tak istotna.

Oferta sklepu z materacami

Oferta jaką przygotował materace sklep, to nie tylko materace małżeńskie, to również bogaty wybór materacy dla dzieci, które w swojej budowie różnią się zdecydowanie od materacy produkowanych dla dorosłych osób. Dzieci poniżej 60 kilogramów powinny spać na miękkich materacach, w sklepach zwykle takie materace mają oznaczenie H1. Dopiero w sytuacji, kiedy dziecko przekroczy wagę 60 kilogramów, można pomyśleć o twardszym materacu do sypialni dziecięcej.